Cypřiš 15 ml

dōTERRA aromaterapie » Jednotlivé oleje dōTERRA

Cena:599.00CZK

Cypřiš stálezelený (Cupressus sempervirens)

Botanická čeleď: Cypřišovité (Cupressaceae)

Způsob extrakce: Destilace parou z větví

Nejběžnější použití: aneurysma, kostní výrustky, vbočený palec, bursitida, syndrom karpálního tunelu, katar, krevní oběh, otřes mozku, dysmenorea, otok, endometrióza, stres z okolí, chřipka, mastné/mastící se vlasy, hemoroidy, břišní kýla, inkontinence, LouGehrigovanemoc, lymfatický dekongestant, při menopauze, při silné a bolestivé menstruaci, svalová únava, svalový tonus, bolest (chronická), pleuresie (zánět pohrudnice), preeklampsie, zánět prostaty, Raynaudova nemoc, sítnice (posílení), revmatoidní artritida, kůže (revitalizace), mrtvice, oteklé oči, toxemie, tuberkulóza, křečové žíly.

Běžný způsob aplikace:

T (lokální): při lokální aplikaci lze užívat v čisté podobě  (neředěný). Aplikujte na reflexní body nebo přímo na dotyčnou oblast.

A (aromatické): rozprašujte nebo přímo vdechujte aroma.

 

Vlastnosti: antibakteriální, protiinfekční, antimikrobiální, mukolytikum, antiseptický, adstringentní, deodorant, diuretikum, lymfatický a prostatový dekongestant, osvěžující, relaxační a vasokonstrikční.

Tradiční použití: v minulosti se olej používal pro své blahodárné účinky na močový systém a v situacích, kdy dochází k významné ztrátě tělních tekutin, např. při pocení, průjmu a menstruaci.

Francouzská aromaterapeutická škola: artritida, bronchitida, oběhová soustava, křeče, hemoroidy, nespavost, střevní paraziti, lymfatický dekongestant, problémy při menopauze, menstruační bolesti, dysfunkce pankreatu, pleuresie, prostatový dekongestant, plicní tuberkulóza, revma, svalové kontrakce, problémy s krkem, křečové žíly, zadržování vody v těle.

Další možné použití: olej může působit blahodárně při astmatu, na posílení stěn krevních kapilár, při celulitidě, zlepšení oběhového systému, nachlazení, průjmu, na energii, zimnici, žlučník, krvácející dásně, vnitřní krvácení, chřipku, laryngitidu, dysfunkci jater, zlepšení funkce plic, svalové křeče, nervové napětí, krvácení z nosu, cysty na vaječníku, potivost, péči o pokožku, zjizvenou tkáň, černý kašel a poranění.

Tělesné systémy: kardiovaskulární systém, svaly a kosti.

Bezpečnostní upozornění: zvýšená opatrnost v těhotenství.

Působení na psychiku: olej pohybu a proudu.

Tento mocný olej vytváří proud energie emoční očisty. Skrze fluidní energii tohoto oleje se stagnující energie v těle uvádí do pohybu. Pracuje na úrovni srdce a mysli a podporuje přitom flexibilitu. Učí duši jak se oprostit od minulosti pohybem s proudem života. Tento olej je zejména určen lidem, kteří se cítí mentálně či emocionálně svázaní, ztuhlí, rigidní, napjatí, napnutí nebo mají sklony k perfekcionismu. Tyto stavy pramení ze strachu a potřeby mít své okolí pod kontrolou. Takový člověk v životě zbytečně tlačí na pilu, místo aby věcem nechal volný průběh.

Cypřiš podněcuje lidi k životu bez starostí a potřeby kontrolovat, aby mohli mít potěšení ze života. Připomíná, že "zatracení" je prostě přerušením růstu a rozvoje. Cypřiš rovněž ukazuje, jak mít dokonalou důvěru v proud života.