Bergamot 15 ml

dōTERRA aromaterapie » Jednotlivé oleje dōTERRA

Cena:1089.00CZK


Bergamot (Citrus bergamia) 15 ml doTERRA

 

Bergamot se používá na kožní problémy spojené s mastnou pletí. Má zklidňující účinky, podporuje hormonální rovnováhu, působí antibakteriálně a antidepresivně.

Používá se při neklidu, depresi, úzkosti, při střevních parazitech, nespavosti a při virových infekcích (opary).

BERGAMOT (Citrus bergamia)

Botanická čeleď: Routovité (Citrus)

Způsob extrakce: lisovaný z kůry či slupky.

Země původu: Itálie, Maroko

Kryštof Kolumbus údajně přivezl bergamot z Kanárských ostrovů do Bergama v severní Itálii. Tvoří základ tradiční italské medicíny a používá se na Středním východě již stovky let na kožní problémy spojené s mastnou pletí. Bergamot dotváří výraznou vůni známého čaje Earl Grey a byl použit i v první pravé kolínské vodě.

Nejběžnější použití: rozrušení (na uklidnění), úraz mozku, kolika, deprese, emoční stres, stres z prostředí, infekce, duševní stres, stres z výkonu, fyzická energie, fyzický stres, premenstruační syndrom (PMS), revmatická artritida, sedativum, stres, průjmy, infekce dýchacích cest, kožní infekce, anorexie, lupénka

Běžný způsob aplikace:

T (lokální): při lokálním užití  lze aplikovat v čisté formě (neředěný). Aplikujte na čelo, spánky, reflexní body a/nebo přímo na potřebné místo. Lze též používat jako deodorant. Nevystavujte se přímému slunečnímu nebo UV záření po dobu 72 hodin od aplikace. 

A (aromatické): rozprašujte difuzérem nebo vdechujte přímo z dlaní nebo lahvičky.

I (vnitřní): užívejte jako ochucovadlo jídla a nápojů.

Vlastnosti: analgetický, antibakteriální (na streptokokové a stafylokokovéinfekce), dezinfekční, protizánětlivý, antiparazitární, antiseptický, antispasmatický, zažívací, antidepresivum, zklidňující a povznášející. 

Tradiční použití: Bergamot se používal v Itálii pro srážení či zmírňování horečky, dále jako antimalarikum  nebo jako přípravek pro vypuzení střevních parazitů.

Francouzská aromaterapeutická škola: rozrušení, nechutenství, kolika, deprese, zažívací potíže, infekce, záněty, repelent proti hmyzu, nespavost, střevní paraziti, revma, stres a vaginální kandidóza.

Další možné použití: tento olej může pomáhat na akné, úzkosti, pro regulaci chuti k jídlu, na furunkly, bronchitidu, kožní vředy, opary, mastnou pleť, kašel, cystitidu, zažívání, ekzémy, emoce, na podporu endokrinního systému,  na horečku, žlučníkové kameny, kapavku, infekční onemocnění, hmyzí bodnutí, úlevu plicím, psoriázu, infekce dýchací soustavy, svrab, bolest v krku, nervové napětí, orální kandidózu, akutní angínu, vředy, infekce močového traktu, skvrnité křečové žíly a zranění.

Tělesné systémy: trávicí soustava, emocionální rovnováha, kůže.

Bezpečnostní upozornění:opakované užití oleje může způsobit podráždění pokožky. Nevystavujte se přímému slunečnímu nebo UV záření po dobu 72 hodin od aplikace.

Působení na psychiku: olej sebepřijetí – zmírňuje pocity sebeodsuzování, nízké sebehodnoty a zoufalství, podporuje rozvíjení sebelásky a sebepřijetí zejména u osob, které tato přesvědčení o své nedostatečnosti, špatnosti a neschopnosti být milován,  skrývají pod maskou veselosti a radosti. Mají strach prozradit své skutečné myšlenky a pocity. Bergamot má silné očistné vlastnosti, které doslova rozhýbou náš energetický systém a tím je uvolněna cesta pro naději k dalšímu růstu.

 

Probouzí naši duši k naději a dodává nám odvahu, abychom začali sdílet naše niterné pocity a tím vytváří základy pro sebepřijetí bez podmínek. 

Využijte možnosti nákupu se slevou, informace zde