100% Bio & fairtrade čisté nerafinované bambucké máslo - šlehané (150ml)

AKOMA - bio & Fairtrade kosmetika » Másla (bambucké, kakaové a další)

Cena:489.00CZK

100% nerafinované ŠLEHANÉ bambucké máslo je určeno pro ty, kterým nevyhovuje poněkud tužší konzistence čistého nerafinovaného bambuckého másla AKOMA  a chtějí lépe roztíratelnou verzi bambuckého másla.

Nerafinované bambucké máslo je to nejlepší, co můžete své pleti poskytnout.Obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, má přirozeně vysoký obsah vitamínu A, E, F, obsahuje přírodní minerály, proteiny. Je vhodné na všechny typy pleti a pokožce pomáhá zachovat její elasticitu a lesk. 

Jaký je rozdíl mezi nerafinovaným a obyčejným bambuckým máslem?

Nerafinované bambucké máslo má krémovou barvu a jemnou, jakoby houbovou vůni. Rafinované bambucké máslo bylo tepelně upraveno pří teplotě 400C a má bílou barvu. Do másla jsou přidány další ingredience, které nahradí účinky bambuckého másla, které máslo ztratilo při rafinaci - můžete tak očekávat nižší účinnost.

V čem je BIO nerafinované bambucké máslo tak vyjímečné?

Africké ženy je používají již po tisíce let a ví proč. Je to neobyčejný kosmetický výrobek, který v poslední době objevuje zbytek světa.

Bambucké máslo pomáhá pleti absorbovat vzdušnou vlhkost a vy poznáte, že máte jemnější a hydratovanější pokožku po delší dobu. Po pravidelném používání zjistíte, že máte jemnější, hladší a zdravější pokožku. Jako všechny přírodní prostředky ani bambucké máslo totiž nedokáže vykouzlit zázraky do 3 dnů :).

Vitamíny A a E jsou důležité pro zlepšení stavu pleti, pomáhají v boji s ekzémy, vráskami a dalšími vadami pleti. Vitamín E je známá ingredience přípravků proti strárnutí pleti.

Na jakou pleť je nejvhodnější?

Bambucké máslo je vhodné pro všechny typy pleti. A nejen pleti, bambucké máslo můžete například vetřít do suchých konečků vlasů a dodat jim tak potřebnou výživu. Bambucké máslo pomáhá:

  • Dokonale hydratuje a regeneruje velmi suchou a namáhanou pokožku se sklonem k popraskání (strie).
  • Zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy a lupénkou.
  • Chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce) a zároveň zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám
  • Má protizánětlivé účinky, urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných ran a oděrek.
  • Je vhodné k regeneraci pleti obličeje i celého těla, celkově zjemňuje a zvláčňuje.
  • Doporučujeme i k ošetření jemné dětské pokožky, např. v oblasti plen.